تلگرام
اینستاگرام
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس
  • سینا سرلک
  • تعداد آلبوم: 2
  • تعداد آهنگ: 35
Open In App
برای گوش کردن به آثار این هنرمند هم ‌آهنگ را دانلود کنید
سینا سرلک آبان ماه ۱۳۶۱ در شهرستان الیگودرز متولد شد. موسیقی را از دوران کودکی زیر نظر پدر و با ملودی‌های بختیاری شروع کرد. ۷-۶ سال بیشتر نداشت که در سریال تلویزیونی «شاخۀ طوبی» که آن زمان از شبکۀ یک سیما پخش می‌شد، ترانه‌ای محلی خواند. پس از آن جدی‌تر به موسیقی پرداخت. ساز تنبک را در شهرستان الیگودرز و با حسن جزایی شروع و برای تکمیل از محضر جمشید محبی استفاده کرد و سپس مدت شش سال خدمت زنده‌یاد ناصر فرهنگ‌فر بود. سرلک در چندین دورۀ جشنواره فجر مقام اول آواز و تنبک را کسب کرد.
نوازندۀ مشهور دوتار، حاج قربان سلیمانی، سینا را به استاد آواز ایران، محمدرضا شجریان معرفی کرد و او سینا را به شاگردی پذیرفت.
کلاس درس با شجریان هر سه‌شنبه برگزار می‌شد و سینا هر هفته همراه با پدر یا مادرش از الیگودرز به تهران می‌آمد. فرقی نمی‌کرد زمستان است یا تابستان، فصل امتحانات است یا باید در مدرسه حضور داشته‌ باشد. دو سال اول به آموزش تکنیک‌های صداسازی سپری شد. جمله‌بندی‌های تحریری در موسیقی سنتی و دستگاهی را تحت نظر شجریان آموخت. آموخت که چگونه از قسمتهای مختلف دستگاه صوتی‌اش بهره‌گیرد، تکنیک‌های «چکشی»، «بلبلی»، «دوتایی»، «تکی»، و تحریرهای «بالارونده» و «مخفی» را به کار بندد. پس از این، شش سال دیگر دستگاه‌ها و ردیف‌های آوازی را آموخت. در کنار آواز و تنبک مدتی هم نزد کیوان ساکت تار آموخت. سینا سرلک در اسفند ماه سال ۱۳۸۲ از طرف سازمان ملی جوانان به عنوان جوان نمونۀ ایران در حوزۀ هنر انتخاب شد.